Cornel Toma, primarul comunei Pesac, județul Timiș, a murit, în această dimineață.
Potrivit https://www.tele8tv.ro, primarul comunei Pesac ar fi căzut în baie în această dimineață, în jurul orei 09:00. Din primele date, există suspiciunea că acesta ar fi suferit un infarct.
La locuința sa au intervenit două echipaje de ambulanță, care au efectuat manevre de resuscitare. Din păcate, în ciuda eforturilor depuse de cadrele medicale, acestea nu au avut rezultat.
Cornel Toma a fost una dintre figurile importante ale administrației locale, implicându-se activ în proiectele de dezvoltare ale comunei și în rezolvarea problemelor comunității.


Nici un comentariu! Adaugă tu primul.